filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Cannes
1961
http://www.festival-cannes.fr/
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes
Złota Palma
Najlepszy film
wygrane
Tak długa nieobecność
(1961)
Henri Colpi
Viridiana
(1961)
Luis Buñuel
Udział w konkursie głównym
nominacje
14 dni
(1960)
Zdravko Velimirović
A Primeira Missa
(1961)
Lima Barreto
Bestia
(1961)
Zoltán Fábri
Children of the Sun
(1960)
Faith Hubley
,
John Hubley
Co za radość żyć
(1961)
René Clément
Dziewczyna z walizką
(1960)
Valerio Zurlini
El Centroforward murió al amanecer
(1961)
René Múgica
I like Mike
(1961)
Peter Frye
Il Relitto
(1961)
Mihalis Kakogiannis
Kozacy
(1961)
Vasili Pronin
Line
(1961)
Nils Reinhardt Christensen
Madalena
(1960)
Dinos Dimopoulos
Matka i córka
(1960)
Vittorio De Sica
Matka Joanna od Aniołów
(1961)
Jerzy Kawalerowicz
Młodszy brat
(1960)
Kon Ichikawa
Na scenach świata
(1961)
Mihai Iacob
Nóż
(1961)
Fons Rademakers
Opowieść lat płomiennych
(1960)
Yuliya Solntseva
Ostatni świadek
(1960)
Wolfgang Staudte
Pasterz przestępców
(1961)
Irvin Kershner
Pieśń o szarym gołębiu
(1961)
Stanislav Barabáš
Plein sud
(1961)
Gaston De Gerlache
Ręka w potrzasku
(1961)
Leopoldo Torre Nilsson
Rodzynek w słońcu
(1961)
Daniel Petrie
Sędzia
(1960)
Alf Sjöberg
Syn marnotrawny
(1961)
Mauro Bolognini
The Mark
(1961)
Guy Green
Żegnaj ponownie
(1961)
Anatole Litvak
Najlepszy aktor
wygrane
[Anthony Perkins]
Anthony Perkins
jako Philip Van Der Besh w filmie
Żegnaj ponownie
(1961)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Sophia Loren]
Sophia Loren
jako Cesira w filmie
Matka i córka
(1960)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Yuliya Solntseva]
Yuliya Solntseva
Opowieść lat płomiennych
(1960)
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
La Petite cuillère
(1961)
Carlos Vilardebó
Udział w konkursie na najlepszy film krótkometrażowy
nominacje
Aicha
(1960)
Francis Warin
,
Noureddine Mechri
Argentina paraiso de la pesca
(1961)
Antonio Ber Ciani
Balgarski ansambal za narodni pesni i tanzi
(1961)
Lada Boyadjieva
Cyrus le grand
(1960)
Feri Farzaneh
Fantazie pro levou ruku a lidske svedomi
(1960)
Pavel Hobl
Folkwangschulen
(1961)
Herbert Vesely
Foroyar
(1961)
Jørgen Roos
Fuego en Castilla (Tactilvisión del páramo del espanto)
(1960)
José Val del Omar
Giovedi: passeggiata
(1960)
Vincenzo Gamna
Gorod bolshoy sudby
(1961)
Ilya Kopalin
House of Hashimoto
(1960)
Connie Rasinski
Hudozhnikat Zlatyu Boyadzhiev
(1961)
Ivan Popov
Kangra et kulu
(1960)
N.S. Thapa
Le Festival de Baalbeck 1960
(1960)
David McDonald
Paul Valéry
(1961)
Roger Leenhardt
Pojedynek
(1961)
Gyula Macskássy
Pyos Barbos i neobychnyj kross
(1960)
Leonid Gaidai
Robert Frost
(1961)
Sidney J. Stiber
Souvenirs from Sweden
(1960)
Henning Carlsen
Taketori monogatari
(1960)
Kazuhiko Watanabe
The Art of Lee Hsiang-Fen
(1961)
Henry T.C. Wang
The Creation of Woman
(1960)
Charles F. Schwep
W kręgu ciszy
(1961)
Jerzy Ziarnik
Nagroda Katolickiego Biura Filmowego (OCIC)
Najlepszy film
wygrane
Pasterz przestępców
(1961)
Irvin Kershner
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
Najlepszy film
wygrane
Kronika jednego lata
(1961)
Edgar Morin
,
Jean Rouch
Ręka w potrzasku
(1961)
Leopoldo Torre Nilsson
Nagroda Specjalna
Nagroda Specjalna Jury
wygrane
Matka Joanna od Aniołów
(1961)
Jerzy Kawalerowicz
Ksiądz Suryn przybywa do klasztoru, gdzie przeprowadza egzorcyzmy na opętanych przez diabła zakonnicach.
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Pojedynek
(1961)
Gyula Macskássy
Nagroda im. Gary'ego Coopera
Najlepszy film
wygrane
Rodzynek w słońcu
(1961)
Daniel Petrie
Wielopokoleniowa rodzina wspólnie żyje w niewielkim mieszkaniu. Gdy umiera senior rodu, każdy domownik ma swój pomysł, jak wykorzystać pieniądze z polisy ubezpieczeniowej.
Technical Grand Prize
Wyróżnienie specjalne
wygrane
Folkwangschulen
(1961)
Herbert Vesely
Fuego en Castilla (Tactilvisión del páramo del espanto)
(1960)
José Val del Omar
Młodszy brat
(1960)
Kon Ichikawa
Opowieść lat płomiennych
(1960)
Yuliya Solntseva
Wyróżnieni w roku 1961
Opowieść lat płomiennych
(
2/3
)
Matka Joanna od Aniołów
(
1/2
)
Żegnaj ponownie
(
1/2
)
Matka i córka
(
1/2
)
Ręka w potrzasku
(
1/2
)
Pojedynek
(
1/2
)
Młodszy brat
(
1/2
)
Rodzynek w słońcu
(
1/2
)
Pasterz przestępców
(
1/2
)
Fuego en Castilla (Tactilvisión del páramo del espanto)
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.