filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
WFF
2018
http://www.wff.pl/
Warszawski Festiwal Filmowy
Data wręczenia nagród:
21 października
Festiwal odbędzie się w dniach 12-21 października 2018r.
Konkurs Międzynarodowy
Najlepszy film - Grand Prix
wygrane
Delegacja
(2018)
Bujar Alimani
Wyróżnienie I
wygrane
Osiem na dziesięć
(2018)
Sergio Umansky
Nagroda specjalna Jury dla najlepszego aktora
wygrane
[Martina Apostolova]
Martina Apostolova
jako Irina w filmie
Irina
(2018)
Nagroda za reżyserię
wygrane
[Anca Damian]
Anca Damian
Moon Hotel Kabul
(2017)
Udział w konkursie głównym
nominacje
7 uczuć
(2018)
Marek Koterski
Anioł
(2018)
Koen Mortier
Diabelski Młyn
(2018)
Hee-seob Lee
,
Jae-ho Baek
Eden
(2018)
Baris Atay
Irina
(2018)
Nadejda Koseva
Jesteśmy gorączką
(2018)
Jorge Navas
Kobieta pracująca
(2018)
Michal Aviad
Moon Hotel Kabul
(2017)
Anca Damian
Paul Sanchez powrócił
(2018)
Patricia Mazuy
Soledad
(2018)
Agustina Macri
Szkolny autobus
(2018)
Louie Ignacio
Upadek
(2018)
Lidong Zhou
Nagroda Publiczności / Plebiscyt Publiczności
Najlepszy film
wygrane
Heavy Trip
(2018)
Juuso Laatio
,
Jukka Vidgren
Grający ze sobą od 12 lat zespół muzyczny nigdy nie wystąpił przed publicznością. Dostają zaproszenie na wielki festiwal metalowy w Norwegii.
Zdobywca w kategorii filmów krótkometrażowych
wygrane
Uniwersam Grochów
(2018)
Tomasz Knittel
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Maksymiuk. Koncert na dwoje
(2018)
Tomasz Drozdowicz
Za charyzmatycznym Jerzym Maksymiukiem - dyrygentem, pianistą i kompozytorem stoi jego żona Ewa, która organizuje jego codzienne życie, inspiruje do pracy i zapewnia psychiczne wsparcie.
Najlepszy film dla dzieci
wygrane
Papa Moll i fabryka czekolady
(2017)
Manuel Flurin Hendry
Konkurs 1-2
Najlepszy film
wygrane
Jej praca
(2018)
Nikos Labôt
Udział w konkursie
nominacje
Break
(2018)
Marc Fouchard
Dom
(2018)
Emre Yeksan
Firma "Nowe życie"
(2018)
André Carvalheira
Gorące prochy
(2018)
Junji Kojima
Istota świata
(2018)
Natalya Meshchaninova
Mihkel
(2018)
Ari Alexander Ergis Magnússon
Nie zabijaj
(2018)
Cătălin Rotaru
Satash
(2018)
Tolegen Baitukenov
Trzecia żona
(2018)
Ash Mayfair
W nowej skórze
(2018)
Alix Gentil
X - Usunięte z systemu
(2018)
Károly Ujj Mészáros
Zdecyduj się
(2018)
Liina Trishkina
Wyróżnienie
wygrane
Czysta kraina
(2018)
Zhenyu Sun
Koleżanka
(2018)
Dae-gun Jung
Konkurs Wolny Duch
Nagroda Wolny Duch
wygrane
Out
(2018)
Denis Parrot
Wyróżnienie
wygrane
Heavy Trip
(2018)
Juuso Laatio
,
Jukka Vidgren
Grający ze sobą od 12 lat zespół muzyczny nigdy nie wystąpił przed publicznością. Dostają zaproszenie na wielki festiwal metalowy w Norwegii.
Udział w konkursie
nominacje
Alfa, prawo do zabijania
(2018)
Brillante Mendoza
Bambusowe psy
(2018)
Khavn
Diamantino
(2018)
Daniel Schmidt
,
Gabriel Abrantes
Klub kanibali
(2018)
Guto Parente
Lajko - Cygan w kosmosie
(2018)
Balázs Lengyel
Łamiąc obyczaje
(2018)
Robert Ryan
Mrzyj, monstrum, mrzyj
(2018)
Alejandro Fadel
Numer 37
(2018)
Nosipho Dumisa
Ruben Brandt, kolekcjoner
(2018)
Milorad Krstic
Sierpień u Akiko
(2018)
Christopher Makoto Yogi
Tajwan: Heavy Metal i Polityka
(2018)
Marco Wilms
W przestępczym kręgu
(2018)
Peter Zuo
Więcej od życia: Kevyn Aucoin
(2017)
Tiffany Bartok
Zanim przypłynie prom
(2018)
Vladimir García Herrera
,
Raul Escobar
,
Juan Caunedo Domínguez
Konkurs Dokumentalny
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Tacy po prostu jesteśmy
(2018)
Johan Karrento
Udział w konkursie
nominacje
Agawa - duch narodu
(2018)
Nick Kovacic
,
Matthew Riggieri
Bruce Lee i Hajduk
(2018)
Joost Vandebrug
Cyrk Rwanda
(2018)
Michal Varga
Delta rzeki Okawango
(2018)
Neil Gelinas
Gitary z Carmine Street
(2018)
Ron Mann
Graniczne cięcie
(2018)
Igor Chojna
Kakofonia Donbasu
(2018)
Igor Minaiev
Kapela
(2018)
Ladislav Kaboš
Nie marnuj jedzenia
(2018)
Dan Goldberg
Niebieskie Chachary
(2018)
Cezary Grzesiuk
Niech żyje bal!
(2018)
Laetitia Carton
Od kolan aż po serce
(2018)
Susana Barranco
Zbyt piękna: nasze prawo do walki
(2018)
Maceo Frost
Wyróżnienie
wygrane
Znikające góry
(2018)
Yuxi Cui
Konkurs Filmów Krótkometrażowych
Najlepszy film krótkometrażowy - Short Grand Prix
wygrane
Sztangista
(2018)
Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk
Przygotowujący się do zawodów Petro otrzymuje tragiczną wiadomość.
Najlepszy animowany film krótkometrażowy
wygrane
Grand Bassin
(2018)
Héloïse Courtois
,
Victori Jalabert
,
Chloé Plat
,
Adele Raigneau
Popołudnie na basenie.
Wyróżnienie specjalne
wygrane
Chłopcy z motylkami
(2018)
Marcin Filipowicz
Piętnastoletni Filip zostaje dotkliwie pobity. Jego ojciec umieszcza na billboardzie informację o nagrodzie za wskazanie sprawców.
Najlepszy dokumentalny film krótkometrażowy
wygrane
Ostatnia z rodziny rybaków
(2018)
Karolin Axelsson
Opowieść o tradycjach, węzłach i szerokich wodach.
Udział w konkursie na najlepszy film krótkometrażowy
nominacje
49 Mile Scenic Drive
(2018)
Tyler McPherron
,
Bradley Smith
Bliscy
(2018)
Zofia Kowalewska
Helix
(2018)
Károly "Kása" Papp
Kurze łapki
(2018)
Patricia Wenger
Le Mans 1955
(2018)
Quentin Baillieux
Most u Brogów
(2018)
Jérôme Boulbès
Mój dziwny starszy brat
(2018)
Julia Orlik
Niedźwiedź
(2018)
Johannes Stjärne Nilsson
Orzeł czy reszka
(2018)
Fernand-Philippe Morin-Vargas
Oświadczyny
(2018)
Gerlando Infuso
Patchwork
(2018)
María Manero Muro
Poetika Anima
(2018)
Kriss Sagan
Przerwa na kawę
(2018)
Mauricio Cuervo
,
María Cristina Pérez
Rzadkie powietrze
(2018)
Jonas Ulrich
Sauna
(2018)
Charlie Polinger
Silny Niezależny Kosmos
(2018)
Damian Krakowiak
Tańczę dla Ciebie
(2018)
Katarzyna Lesisz
Wbić flagę
(2018)
Bobbie Peers
Złamane drzewo
(2018)
Drew Hodges
Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI)
Najlepszy debiut z Europy Wschodniej
wygrane
Jej praca
(2018)
Nikos Labôt
Nagroda Młodych Krytyków
wygrane
Jej praca
(2018)
Nikos Labôt
Nagroda Jury Ekumenicznego
Zdobywca
wygrane
Irina
(2018)
Nadejda Koseva
Irina utrzymuje rodzinę, zarabiając jako kucharka. Gdy zostaje zwolniona, a mąż ulega wypadkowi, kobieta decyduje się na odważny krok.
Wyróżnienie
wygrane
Delegacja
(2018)
Bujar Alimani
Nagroda Specjalna
Nagroda NETPAC dla najlepszego filmu azjatyckiego
wygrane
Upadek
(2018)
Lidong Zhou
Sekcja Odkrycia
Udział w sekcji
nominacje
Bliscy wrogowie
(2018)
David Oelhoffen
Czarodziej
(2018)
Sebastian Brauneis
Człowiek, który ukradł Banksy'ego
(2018)
Marco Proserpio
Diabeł morski
(2018)
Phuttiphong Aroonpheng
Ederlezi Rising
(2018)
Lazar Bodroza
Food Truck
(2018)
Sarah Marx
Kiedy padają drzewa
(2018)
Marysia Nikitiuk
Królowa strachu
(2018)
Valeria Bertuccelli
,
Fabiana Tiscornia
Łagodna obojętność świata
(2018)
Adilkhan Yerzhanov
My, kojoty
(2018)
Hanna Ladoul
,
Marco La Via
Na jej barkach
(2018)
Alexandria Bombach
Nancy
(2018)
Christina Choe
Podróż do pokoju matki
(2018)
Celia Rico Clavellino
Rafiki
(2018)
Wanuri Kahiu
RBG
(2018)
Betsy West
,
Julie Cohen
RocKabul
(2018)
Travis Beard
Sama na moim weselu
(2018)
Marta Bergman
Sir
(2018)
Rohena Gera
Szkoła w chmurze
(2018)
Jerry Rothwell
Weekend w Scarborough
(2018)
Barnaby Southcombe
Wielki Mistyczny Cyrk
(2017)
Carlos Diegues
Zanurzenie
(2018)
Yona Rozenkier
wideo
zobacz wszystkie
RELACJA WIDEO: WFF 2018: Zamknięcie 34. Warszawskiego Festiwalu Filmowego
newsy
zobacz wszystkie
Rodzinny weekend filmowy na WFF
35. WFF: Pierwsze ogłoszenia programowe
"Heavy Trip" z Nagrodą Publiczności 34. WFF
"Delegacja" wygrywa 34. Warszawski Festiwal Filmowy
WFF 2018: Diamenty i motyle
Wyróżnieni w roku 2018
Jej praca
(
3/3
)
Irina
(
2/3
)
Heavy Trip
(
2/2
)
Delegacja
(
2/2
)
Moon Hotel Kabul
(
1/2
)
Upadek
(
1/2
)
Papa Moll i fabryka czekolady
(
1/1
)
Maksymiuk. Koncert na dwoje
(
1/1
)
Chłopcy z motylkami
(
1/1
)
Osiem na dziesięć
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.