PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34204}

Liga niezwykłych dżentelmenów

The League of Extraordinary Gentlemen
6,6 68 375
ocen
6,6 10 1 68375
4,0 8
ocen krytyków
Liga niezwykłych dżentelmenów
powrót do forum filmu Liga niezwykłych dżentelmenów

Liga

ocenił(a) film na 10

Powinni zrobić Ligę niezwykłych dżentelmenów 2

użytkownik usunięty
DarkSlider

zgadzam się, to było całkiem fajne, powinni na powrót ożywić Allana i Jamesa też (niepokonany Richard Roxburgh)

ocenił(a) film na 1
DarkSlider

Oj, ego filmu wcale byc nie powinno a co dopiero krecic kontynuacje na podstawie tego gniota- jednen z najgorszych filmow w historii kina. Ale gusta sa rozne...

ocenił(a) film na 1
D23

TEN FILM TO G...O JAKIEGO W KINIE DAWNO NIE WIDZIALEM!OGLADALEM GO NA DVD I NAWET JUZ SIE MODLILEM ZEBY SIE SKONCZYL.OGLADNALEM GO DO KONCA TYLKO DLATEGO ZE ZAPLACILEM ZA WYPORZYCZENIE GO...A POZATYM WTEDY MIALEM MNIEJ LAT I MALO OGLADNIETYCH FILMOW NA SWOIM KONCIE.ZRESZTA CO TU DUZO MOWIC NA TEMAT TEGO FILMU,JESLI MASZ JAKIS ILORAZ INTELIGENCJI TO OMIJAJ GO SZEROKIM LUKIEM.TOMEK

ocenił(a) film na 7
BlessedBlack

Zanim coś napiszesz, wyłącz Caps Lock, dobra?
A co do filmu, nie był aż tak zły. To coś w rodzaju 'Van Helsinga", gdzie spotyka się wiele klasycznych motywów. Jedyne, co mnie wkurzyło, to pokazanie Kapitana Nemo jako jakiegoś Araba (czytałem "20 000 mil podmorskiej żeglugi", nieścisłość była rażąca).
Efekty i fabuła były naprawdę niezłe. Z całą pewnością widziałem już dużo gorsze filmy, dlatego ten oceniam na 7/10.

radoslaw_4

nie Araba tylko Hindusa. Przypatrz sie sposób wiazania turbanu, modlił sie do Kali - hinduska boginni ( nie tylko śmierci jak to jest powiedziane w filmie) pozatym w filmie zaznaczone jest, ze jest Hindusem.

sam Film bardzo mi sie podoba:) Ciekawe efekty - np Nautilis pięknie zrobiony. FAkt, ze pojawia się wiele nieścisłości, ale Twórcy fimów mają do tego prawo. Film, przy którym mozna odpocząc od szarości dnia i czy nie o to chodzi?
pozdrawiam:)

radoslaw_4

Jak już czytałeś "20 000 mil podmorskiej żeglugi", to przeczytaj także "Tajemniczą wyspę", bo jest tam powiedziane wprost, że Nemo był hinduskim księciem, więc żadna to nieścisłość.

BlessedBlack

to sobie zapuśc znawco kina film felliniego albo naucz sie obiektywizmu

DarkSlider

a jacy nowi bohaterowie?może wiedźmin albo ojciec redaktor

DarkSlider

Tak na marginesie Kapitan Nemo- to Polak- Polski powstaniec z powstania styczniowego. Kto sie nie zgadza odsyłam do literatury

onomatopeja_2

Listopadowego chłopcze, listopadowego ;]

ocenił(a) film na 6
onomatopeja_2

Onomatopeja ja sie nie zgadzam i odsyłam ciebie do lektury.Owszem Nemo MIAŁ BYC początkowo polakiem.Zamieniono go potem na Hindusa ze wzgledów politycznych.

ocenił(a) film na 8
onomatopeja_2

Jeśli próbujesz zabłysnąć to czytaj do końca informacje z Wikipedii, on miał być polskim powstańcem lecz redaktor zabronił mu tego ze względu na tamtejszą sytuację polityczną związaną z Rosją.

ocenił(a) film na 3
DarkSlider

Chyba sobie stary kpisz... Dziadostwo jakich mało... Próbowałem oglądać ale ni cholery się nie dało...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones