PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34204}

Liga niezwykłych dżentelmenów

The League of Extraordinary Gentlemen
6,6 68 371
ocen
6,6 10 1 68371
4,0 8
ocen krytyków
Liga niezwykłych dżentelmenów
powrót do forum filmu Liga niezwykłych dżentelmenów

Na Wikipedii wyczytałam, że LND jest filmwową adaptacją powieści Oscara Wilda i nie wiem, czy jest to jakieś niedopatrzenie, ale przeglądając dorobek pana Wilda nie znalazłam nic o tkaim tytule. zastanawiam się, być może taka powieśc istnieje pod innym tytułem i jeżeli tak jest to chciałabym o niego prosić. Z drugiej strony w filmie zostałą przywołana jedna z postaci wykreowanych przez neigo, ale myśle, że nie mogło by to wpłynąć aż tak bardzo, żeby to było adaptacji. To byłby rażący błąd. Liczę na odpowiedź i z niecierpliwością czekam, być może istnieje dzieło OW o fabule takiej jak film. Załączam link do Wiki.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Filmowe_adaptacje_utwor%C3%B3w_Oscara_Wil de%27a

ocenił(a) film na 6
Erisa

W filmie Liga Niezwykłych Dżentelmenów występuje postać Doriana Graya (gra go Stuart Townsend), który jest bohaterem książki Oscara Wilda "Portret Doriana Graya". Poza imieniem, nazwiskiem i motywem z obrazem, film i książka Wilda nie mają nic ze sobą wspólnego. Chyba ktoś z wikipedii po prostu zbyt optymistycznie podszedł do sprawy adaptacji filmowych. Dodam jeszcze że sam film LND jest adaptacją komiksu pod tym samym tytułem.

Maladie

ten Dorian to totalna porazka... Juz nawet w najgorszej adaptacji postac ta wyszla lepiej..

użytkownik usunięty
jezzezel

A mnie się stuatr w tej roli podoba.

ocenił(a) film na 9
Erisa

Ej to nie wiedziałaś, że Oscar Wild wymyślił Doktora Jekylla i Pana Hyde'a, Jamesa Moriarty'ego i Niewidzialnego Człowieka?! Stan Lee to uzurpator, komiks z superbohaterami wymyślił Wild już w XIX wieku.

ocenił(a) film na 4
zwajka

Tak, z pewnością Wild podrzucił pomysł na postać Doyle'owi.....pfff.

ocenił(a) film na 9
xomitsux

nie wiedziałeś ?!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones